hero
stamp

Egypt

Kultura, historie, prosluněné pláže

25°C

Teplota v březnu


22°C

Teplota vody v březnu

Vyberte si svou vysněnou dovolenou v Egyptě

Coral Travel
 • Odkud
  Jakékoliv město
 • Kam
  Libovolná
 • Datum odletu
  Jakékoliv datum
 • Délka pobytu
  6-9 nocí
 • Účastníci
  2 osob
Egypt je země plná fascinující historie, pohostinných lidí a úchvatných přírodních scenérií, která nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro všechny cestovatele. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, zážitků a kulturního bohatství, Egypt je ideální destinací pro vás.
Potápění a šnorchlování v Egyptě
Pro milovníky vodních aktivit je Egypt doslova rájem. Rudé moře nabízí jedinečný podmořský svět s korálovými útesy a rozmanitou faunou. Můžete si vyzkoušet potápění, šnorchlování nebo jachting a objevit krásy podmořského světa. Oblasti jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh jsou vyhlášenými destinacemi pro potápění a šnorchlování. Buďte součástí tohoto úžasného dobrodružství v Egyptě!
Když si při šnorchlování dostanete hlad, ochutnejte místní lahůdky. Egyptská kuchyně je plná chutných dobrodružství a zajímavých kombinací. Typickým místním pokrmem je kebab, kousky masa grilované na dřevěných špejlích, které se často podávají s rýží nebo pita chlebem. Dalším oblíbeným pokrmem je kushari, směs různých druhů těstovin s čočkou, cibulí a rajčatovou omáčkou.
Nejen vegetariáni ocení falafel, který je připraven z kuliček z cizrny, a ful medames, pokrm z vařených fazolí s kořením a olivovým olejem. Milovníci sladkého si pochutnají na tradičních dezertech, jako je baklava nebo basbousa.
Egypt, to nejsou jenom pyramidy v Gíze
Mezi ikonické památky Egypta patří pyramidy. Jejich návštěva je neopakovatelným zážitkem, který vás zavádí zpět do doby starověkého Egypta. Velká pyramida, která patří mezi jeden ze sedmi divů světa, vás ohromí a představuje impozantní svědectví o tehdejší egyptské civilizaci.
K dalším nezapomenutelným zážitkům patří plavba po Nilu. Máte možnost vybírat z různých typů lodí, od luxusních plavidel s veškerým komfortem až po tradiční feluky, dřevěné plachetnice typické pro egyptskou kulturu.
Slunečníky a lehátka u modrého hotelového bazénu.