Publikováno: 26. 6. 2023

Řecko – báječná dovolená v zemi bájí

Řecko patří mezi nejoblíbenější destinace letních dovolených. A není divu. Během jednoho týdne můžete zažít fascinující cestu k pramenům evropské historie, dobrodružnou výpravu v duchu hrdinských bájí i odpočinek na plážích a skvělou zábavu s dětmi.

A nejen to. Řecko je nám skutečně blízko jak vzdáleností, tak i kulturou a mentalitou, která nás s Řeky spojuje více než s obyvateli exotičtějších zemí. I na nejvzdálenějším z tamních ostrovů jste stále v Evropě. Běžná je tu také znalost angličtiny či dalších evropských jazyků. V Řecku jste sice v cizině, ale zároveň i tak trochu doma.

Do Řecka s Coral Travel

Letos poprvé můžete do Řecka vyrazit s cestovní kanceláří Coral Travel CZ. „Zatím nabízíme zájezdy na oblíbené ostrovy Rhodos a Krétu,“ říká Klára Hálková, marketingová manažerka Coral Travel CZ, a doplňuje: „Do budoucna chystáme rozšíření nabídky o další populární řecké destinace.“

Fascinující cesta do minulosti

Kdo očekává od dovolené víc než jen koupání v moři a opalování na plážích, může se vydat za tamními památkami. Říká se, že Řecko je kolébkou evropské civilizace, ostrov Kréta pak stál u zrodu celé řecké kultury. „Na Krétě se můžete vypravit ke zříceninám starověkého Knóssu a obdivovat palác krutého krále Mínoa s mýtickým labyrintem, který všichni známe ze starých řeckých bájí. Právě zde se zrodila řecká kultura,“ vysvětluje Klára Hálková.

Na Rhodu pak doporučuje návštěvu hlavního města ostrova. „Můžete se zastavit v přístavu, popustit uzdu fantazii a zkusit si představit, jak toto místo vypadalo v dobách, kdy zde stával Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa. Nebo se projít po mohutných hradbách johanitské pevnosti, které v 16. století hrdě vzdorovaly tureckému vojsku. Ale památek je na obou ostrovech samozřejmě mnohem více a během jedné dovolené je určitě všechny projít nestihnete,“ dodává s úsměvem.

Dovolená pro celou rodinu

Řecko nabízí ideální podmínky pro dovolenou s malými dětmi. Už krátká doba letu je vstřícná k nejmladším klientům a krásné písečné pláže na ostrovech Kréta i Rhodos jsou jedním z hlavních prázdninových lákadel. Dáváte-li před antickými památkami přednost sportovnímu vyžití, určitě zvolte Rhodos. Ten bývá označován za „Mekku windsurfingu a kitesurfingu“.

Tak chutná Řecko

Ať už vás na zmiňovaných řeckých ostrovech nejvíce lákají pláže, památky nebo vodní sporty, určitě si večer zajděte do města do některé ze zdejších taveren. Teprve zde totiž nasajete atmosféru Řecka skutečně všemi smysly. K vynikajícímu jídlu se podává místní víno, vyhlášené ouzo, zdejší specialita s vůní anýzu, nebo metaxa, tedy nenapodobitelná brandy, jejíž recepturu si Řekové přísně střeží. K tomu vyhrává kapela na typicky řecké strunné nástroje buzuki. Když budete mít štěstí, celá taverna se roztančí a třeba i vás vezmou do kola. Pak teprve poznáte, co je opravdové Řecko.