hero
stamp

Turecko

Vaše skvělá dovolená

29°C

Teplota v červenci


24°C

Teplota vody v červenci

Coral Travel

Turecko leží na rozhraní Evropy a Asie, a to jak z geografického, tak i kulturního hlediska. Ve zdejších městech tak můžete obdivovat štíhlé minarety tyčící se vedle kopulí byzantských kostelů, ale i prastaré památky pocházející z dob antiky.

Kulturní pestrost této úchvatné země se projevuje mimo jiné i v turecké kuchyni, kde můžete najít vlivy civilizací téměř z celého světa. 

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak vřelost a pohostinnost místních obyvatel, jejichž přátelské úsměvy vás budou během vaší turecké dovolené u doprovázet doslova na každém kroku.

Zkrátka –⁠⁠⁠⁠⁠ ať už vás láká odpočinek na zlatavých plážích s nejjemnějším pískem, procházky po uličkách prastarých měst nebo aktivní dovolená v Turecku plná vodních sportů, golfu a výletů do přírody, Turecko je zemí jako stvořenou právě pro vás a vaši nezapomenutelnou dovolenou u moře.

Doporučené hotely

ADORA HOTEL
Belek
Detail hotelu
JUSTINIANO CLUB PARK CONTI
Alanya
Detail hotelu
MARVIDA FAMILY ECO
Side
Detail hotelu
SEVEN SEAS PALMERAS BAY
Alanya
Detail hotelu
THE X BELEK
Belek
Detail hotelu
CLUB SIDE COAST
Side
Detail hotelu
MARVIDA HOTEL AKMAN PARK
Kemer
Detail hotelu
THE GARDEN BEACH HOTEL
Alanya
Detail hotelu

Nejprodávanější hotely

ARABELLA WORLD HOTEL
Alanya
Detail hotelu
LONICERA WORLD HOTEL
Alanya
Detail hotelu
SIAM ELEGANCE HOTELS & SPA
Belek
Detail hotelu
EFTALIA MARIN RESORT
Alanya
Detail hotelu

Kam v Turecku na dovolenou?

Turecká riviéra

Téměř 1000 km dlouhé pobřeží Turecké riviéry nabízí písčité i oblázkové pláže, opuštěné romantické zátoky i živá luxusní letoviska jako jsou AntalyaAlanyaSideKemer, či Belek, kde vás i celou vaši rodinu čeká dovolená jako z pohádky.

Vyhřáté Středozemní moře přímo láká k vodním radovánkám, na obzoru se tyčící pohoří Taurus se svými věčně zasněženými vrcholky zase k výletům do přírody. Připočtěte k tomu překrásné antické památky, a máte dokonalé místo pro svou dovolenou u moře plnou odpočinku i dobrodružství.

Egejská riviéra

Pobřeží Egejské riviéry je plné malebných zátok, místní svahy jsou poseté piniovými lesy a obdivovat zde můžete samozřejmě i nádherné pláže přímo vybízející k opalování, odpočinku a vodním sportům.

Egejská riviéra nabízí takové perly jako je MarmarisBodrum či Kusadasi, o kterých se říká, že je to Turecko se špetkou řeckého šarmu. Po celém poloostrově jsou totiž rozeseté antické památky postavené právě dávnými Řeky. 

Hotely na Egejské riviéře

MARVIDA SENSES VERY CHIC
Bodrum
Detail hotelu
BODRUM HOLIDAY RESORT & SPA
Bodrum
Detail hotelu
AQUASIS DE LUXE RESORT & SPA
Didim
Detail hotelu
THE HOLIDAY RESORT
Didim
Detail hotelu

Dovolená v Turecku s dětmi

V Turecku je rodina vnímána jako jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Středem celé rodiny jsou pak děti, které jsou milovány a hýčkány bez ohledu na to, zda jsou tu doma nebo jenom na návštěvě. Důkazem toho jsou zábavní parky, akvária a delfinária a veškerý servis, který je zde pro rodiny připraven. 

Personál v obchodech a restauracích je velmi trpělivý a většina tureckých hotelů nabízí rodinný koncept s velkými pokoji, All Inclusive, bazény se skluzavkami, dětské minikluby a hřiště či dětské restaurace. Tak na nic nečekejte a vydejte se na dovolenou s dětmi do Turecka!

Kam do Turecka s dětmi?

Máme pro vás jedinečnou nabídku rodinných hotelů. Přečtěte si víc o konceptu Coral Family Club.

MARVIDA FAMILY ECO
Side
Detail hotelu
SEVEN SEAS HOTEL BLUE
Side
Detail hotelu
AQUASIS DE LUXE RESORT & SPA
Didim
Detail hotelu
KAMELYA AISHEN CLUB
Side
Detail hotelu
SEVEN SEAS PALMERAS BAY
Alanya
Detail hotelu
JUSTINIANO CLUB PARK CONTI
Alanya
Detail hotelu

Pláže

Proč si zájezdy do Turecka užijí naplno i rodiny s dětmi? Kromě přátelského prostředí a perfektního servisu je důvodem průzračná voda Středozemního moře i písečné či písčito-oblázkové pláže. 

Velká část hotelů na Turecké a Egejské riviéře je situována přímo u moře a disponuje soukromou pláží nebo oddělenou částí veřejné pláže s pozvolným vstupem do moře nebo molem. Pro hosty jsou pak k dispozici slunečníky, lehátka či osušky (zdarma či za poplatek). 

Nejlepší hotely na pláži

ADORA HOTEL & RESORT
Belek
Detail hotelu
CLUB NENA
Side
Detail hotelu
NUMA BAY EXCLUSIVE HOTEL
Alanya
Detail hotelu
ARIA RESORT & SPA
Alanya
Detail hotelu

Kuchyně

Mozaika různých kultur a vlivů, kterou je současné Turecko, se odráží i v barevnosti a pestrosti jeho kuchyně. V ní můžeme najít vlivy řecké, arabské, indické, íránské (perské) a středomořské kuchyně, ale i skutečně prastaré recepty z kuchyně stepních národů, od kterých Turci odvozují svůj původ. 

Turecká vlajka (červená s bílou hvězdou a půlměsícem) vlající před mořskou hladinou.
Pohled z mořské hladiny na pláž s palmami.
Tradiční turecký suvenýr - modré skleněné kolo s tečkou uprostřed.

Můžete se tak těšit jak na pokrmy známé z restaurací v evropských městech, ale i na pro nás nečekané kombinace, které způsobí doslova explozi orientálních chutí ve vašich ústech. Máte se věru na co těšit, protože místní All Inclusive je skutečně vyhlášené.

Na nákupech v Turecku

Pravá atmosféra Turecka vás čeká na bazarech, které najdete ve většině měst a které přetékají poklady, barvami i vůněmi. Seženete tu nejen typické suvenýry, jako je například Nazar Boncuğu neboli oko proroka, ale také místní pochoutky a sladkosti a velmi výhodně i kožené zboží a šperky.

Mezi nejznámější patří Kapali Carsi v Istanbulu, kde na návštěvníky čeká až 4 tisíce obchodů, odkud si mohou přivézt drobnosti i neopakovatelné vzpomínky.

Kdy jet?

Turistická sezóna na Turecké riviéře a Egejské riviéře začíná v květnu a končí koncem října. V tomto období zde panují vysoké teploty a slunečné počasí s minimem srážek. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Chcete-li si užít klidnější dovolenou bez zástupů turistů, doporučujeme navštívit Turecko v květnu a říjnu.

V naší turecké nabídce naleznete levné Last Minute zájezdy i skvělou First Minute nabídku letní dovolené. Vybírejte zde.

Vstupní podmínky

U cestovních dokladů vydaných ČR je nutná platnost alespoň 150 dní od data vstupu na území Turecka. U pobytů na 90 dnů a méně není vyžadováno vízum.

Doba letu

3 hodiny

Časové pásmo

+1 hodina oproti ČR
(letní čas)

Měna

Turecká lira
(100 kurušů) 

Řeč

turečtina