hero
stamp

Belek

35°C

Teplota v červenci


29°C

Teplota vody v červenci

Stručná historie Beleku (Turecko)
Ačkoli je první osídlení území, kde Belek v současném Turecku leží, datováno již do 4. století př. n. l., až do moderních dob byl pouze malým a nevýznamným sídlem. Důvodem byla zřejmě absence zátoky a jakékoli geografické výhody, která by usnadňovala jeho obranu. Byl však odjakživa politicky i ekonomicky propojen s důležitějšími městy v historickém regionu Pamfýlie, jakými byly Aspendos, Perge a Sillyon, jejichž ruiny můžete během svého zájezdu do Turecka navštívit i dnes.
Zlomovým byl pro turecký Belek rok 1984, kdy byly načrtnuty hranice nového turistického centra, které zahrnovalo celé město a jeho okolí. Veškerý další městský vývoj byl potom podřízen právě turismu. V průběhu 90. let se začala stavět první hřiště na golf a v roce 2006 již získal Belek podobu blízkou té dnešní.
Doporučené hotely v Beleku
Insert your text here
ADORA HOTEL & RESORT
Detail hotelu
Insert your text here
THE X BELEK
Detail hotelu
Insert your text here
AMON HOTELS BELEK (ADULTS ONLY 16+)
Detail hotelu
Insert your text here
SIAM ELEGANCE HOTELS & SPA
Detail hotelu
Co navštívit
V samotném Beleku mnoho historických monumentů nenajdete. Čestnou výjimku tvoří náměstí s Beleckou městskou mešitou a hodinovou věží, které se nachází v centru města. Mnohem více než na historii Belek láká na své zábavní parky, golfová hřiště a překrásné pláže s tou nejvyšší úrovní komfortu.
Jednoznačným tahákem Beleku jsou jeho golfová hřiště, která bývají nejčastěji součástí zdejších luxusních hotelů. Za všechny jmenujme The Montgomerie Maxx Royal Golf Club (Maxx Royal Belek Golf Resort) a Carya Golf Club (Regnum Carya), kde hráli i takoví hráči jako je Tiger Woods, Brooks Koepka, Rory McIlroy a další velká jména světového golfu. Dalšími krásnými hřišti v oblasti jsou Kaya Palazzo Golf Club (Kaya Palazzo Golf Resort), Sueno Golf Club (Sueno Hotels Golf Belek) a Cornelia Golf Club (Cornelia Diamond Golf Resort & Spa)
Pláže
Na kterých plážích si během své dovolené v Beleku můžete odpočinout? 
Veřejná pláž Belek (Plážový park Belek)
Tato pláž se nachází přímo v Beleku a pyšní se oceněním Modrá vlajka. Měří 275 metrů a nabízí plnou plážovou vybavenost. Navíc se v okolních vodách můžete setkat s mořskými želvami.
Pláž Taşlıburun 
Další pláž s Modrou vlajkou. Nachází se v Kadriye a je známá svou dokonalou čistotou a klidem.
Pláž Kadriye
I tato pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka a nabízí veškeré vybavení, které byste si mohli přát. Nachází se jen 10 minut jízdy od centra Beleku.
Pláž Boğazkent 
9 km na východ od Beleku se rozprostírá tato krásná pláž proslulá svou pohodovou atmosférou, čistou vodou a nedotčenou přírodou. Je dlouhá asi 150 metrů a stejně jako všechny pláže v Beleku nabízí veškeré plážové vybavení.